Garść wieści z biblioteki szkolnej


Dużo się ostatnio dzieje w naszej szkolnej bibliotece!
Nasza szkoła została przyjęty do tegorocznego projektu "Upoluj swoją książkę" realizowanego w ramach ogólnopolskiej akcji CZYTAJ PL! Dzięki tej akcji przez cały listopad uczniowie i nauczyciele będą mogli czytać i słuchać za darmo książkowych bestsellerów w formie audiobooków i e-booków.
Jednocześnie biblioteka pochwaliła się, że na jej półkach pojawiły się pierwsze książki zakupione ze środków otrzymanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Pozycje te zostały wybrane po przeprowadzeniu wśród uczniów ankiety badającej ich zainteresowania i potrzeby czytelnicze, a także po konsultacjach z nauczycielami i Bibliotekami - Pedagogiczną i Miejsko - Powiatową w Zgierzu.
Pierwsza transza książek wzbogaciła zasoby biblioteki o ciekawe tytuły głównie z zakresu beletrystyki, ale znaleźć wśród nich można również publikacje reprezentujące literaturę popularnonaukową. Uzupełniony został także dział lektur szkolnych (na zdjęciach pokazano tylko kilka nowych pozycji ze zbioru liczącego kilkadziesiąt).
Biblioteka czeka obecnie na kolejne dostawy, o których z radością będziemy informować.

biblioteka1 biblioteka2 biblioteka3 biblioteka4 biblioteka5 jquery lightbox inline contentby VisualLightBox.com v6.1