„Najmłodsza agentka”
06 października 2023


6 października 2023 r. niektórzy uczniowie Staszica pracowali nad tym, żeby stać się gwiazdami filmu.
No dobra, może nie od razu gwiazdami, ale naprawdę brali udział w zdjęciach do filmu „Najmłodsza agentka” jako statyści!
Udział w realizacji zdjęć do dokumentalnego filmu Telewizji Polskiej odbył się w ramach zajęć z edukacji filmowej. Wzięli w niej udział uczniowie klasy 1D: Szymon Bala, Weronika Bachorczyk, Julia Baranowska, Zofia Marciniak, Małgorzata Rezakiewicz, Oliwia Rutka, Julia Wojech i Julia Zajączkowska, a także Wojciech Medyński z 1E, Wiktor Winter z 2A, Adam Barzyński i Jagoda Uczciwek z 3AB, oraz Francieszek Krach z 3D. Opiekunem grupy była p.prof. Anna Stelmasiak, która od września tego roku - w ramach zajęć rozwijających kreatywność - prowadzi lekcje "Spotkania z X muzą".
Uczniowie zobaczyli, jak wygląda praca przy kręceniu filmu „od kuchni”. Ile osób, prócz aktorów (i statystów) musi wziąć udział w przedsięwzięciu i jaką pracę muszą w to włożyć. Chyba największym zaskoczeniem było przekonanie się, ile czasu zajmuje nakręcenie jednej sceny (ponad dwukrotnie więcej niż ma trwać cały film!). Udział w przedsięwzięciu, jak wynika z komentarzy uczniów, był bardzo ciekawym doświadczeniem. Niech żałują Ci, którzy nie chcieli pojechać!
Poinformujemy Was, kiedy i gdzie będzie można zobaczyć film.
film01 film02 film03 film04 film05 film06 film07 film08 film09 film10 film11 film12 film13 film14 film15 film16 film17 film18 film19 film20 film21 jquery lightbox inline contentby VisualLightBox.com v6.1