Studniówka
20 stycznia 2024


W sobotę 20 stycznia 2024 r. w sali "Skorpion" w Zgierzu odbył się bal studniówkowy tegorocznych maturzystów Staszica.
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz naszego powiatu i miasta - Starosta Zgierski p. Dominik Gabrysiak i Prezydent Miasta Zgierza p. Przemysław Staniszewski. Z zaproszenia uczniów i ich rodziców skorzystali liczni nauczyciele na czele z Panią Dyrektor Beatą Pośpiech i Panią Wicedyrektor Magdaleną Skowron. W części oficjalnej uczestniczyły też licznie zgromadzone rodziny naszych maturzystów i ich znajomi. Swoim wychowankom towarzyszyły tez bardzo dumne i szczęśliwe wychowawczynie: p.prof. Joanna Kotnowska - Winter oraz p.prof. Anna Walczak.
Bal rozpoczął tradycyjny polonez w choreografii przygotowanej przez p.prof. Michała Luźniakowskiego. Galę prowadzili Karolina Michalska i Kacper Pietrzak. W imieniu Rodziców głos zabrała p. Aneta Szwajkiewicz.
Niewątpliwą atrakcją tegorocznej studniówki był program artystyczny, w którym uczniowie przenieśli nauczycieli w czasy starożytnego Rzymu. Wyrazista charakteryzacja i oryginalne cytaty z wypowiedzi nauczycieli pozwoliły bezbłędnie rozpoznać, kto tak naprawdę stał się inspiracją dla poszczególnych postaci. W trakcie studniówki nie zabrakło też innych atrakcji, które przygotowała młodzież, np. drugiego poloneza, do którego spontanicznie zaproszeni zostali obecni na sali nauczyciele i rodzice oraz wspólnie odtańczonej o północy belgijki. Wiele radości przyniosły też sesje zdjęciowe w fotobudce z licznymi maskami, okularami, czapkami itp.
Zabawa trwała do rana i wydawało się, że uczestnicy studniówki mają niekończące się pokłady energii. Tańce, gry i zabawy przyciągały chętnych i zatarły się podziały kto jest z której klasy, kto jest uczniem a kto osobą towarzyszącą.
Jeśli chcecie się przekonać, jak się bawiono na studniówce, zobaczcie pierwsze, nieprofesjonalne zdjęcia (przepraszamy za jakość, ale zabawa była tak dynamiczna, że trudno było złapać ostrość 😉).
Tegoroczni maturzyści mają też swój prezent dla koleżanek i kolegów z klas młodszych - program artystyczny zostanie wkrótce powtórzony w szkole.
studniowka01 studniowka02 studniowka03 studniowka04 studniowka05 studniowka06 studniowka07 studniowka08 studniowka09 studniowka10 studniowka11 studniowka12 studniowka13 studniowka14 studniowka15 studniowka16 studniowka17 studniowka18 studniowka19 studniowka20 studniowka21 studniowka22 studniowka23 studniowka24 studniowka25 studniowka26 studniowka27 studniowka28 studniowka29 jquery lightbox inline contentby VisualLightBox.com v6.1